کف کاذب فولادی آنتی استاتیک و موارد استفاده از آن

چه مراکزی به کف کاذب فولادی آنتی استاتیک نیازمندند؟

همواره مراکزی وجود دارند که بیش از هر چیز موارد امنیت فیزیکی ساختمان در آنها اهمیت دارد. این مراکز به دلیل حساسیت های بخصوصی که برای سازمان ها یا شهرها دارند و یا کارایی خاصشان نیازمند مراقبت ویژه و پایداری در عملکرد هستند. از جمله این مراکز میتوان به دیتاسنترها، مراکز کنترل، اتاق های سرور و اتاق های قرنطینه، کارگاههای الکترونیک، برخی ساختمان های تجاری و مراکز مانیتورینگ اشاره کرد.
برای مثال دیتا سنتر ها مراکز پردازش، ذخیره داده یا جمع آوری داده یا ترکیبی از تمامی این موارد هستند. در سراسر دنیا دیتاسنتر های متعددی وجود دارند که در مقابل مواردی که عمومی و تجاری هستند برخی از این مراکز استفاده های محدود تجاری و درون سازمانی دارند. اتاق های سرور محل نگهداری رک های سرور و اتاق های کنترل نیز مراکز فرماندهی در ساختمان های حساس هستند.

نکات مهمی در حفاظت از این مراکز وجود دارد که اهمال کاری درمورد آنها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به سازمان ها متحمل شود. برای مثال سیستم های برق پشتیبان از ضرورت های این مراکز هستند. این مراکز به دلیل نیاز به سرویس دهی بی وقفه بایستی در مقابل حوادث غیرمترقبه ایمن باشند.

کف کاذب فولادی آنتی استاتیک

چرا کف های کاذب برای اتاق های سرور و کنترل با اهمیت اند؟

در دیتاسنترها نیاز به مسیرهایی برای گذراندن کابل های شبکه و کابل های برق وجود دارد. بعلاوه وجود سیستم تهویه قوی برای پایین نگه داشتن دمای سرورها ضرورت دارد. بهمین خاطر تجهیزاتی مانند سقف کاذب، کف کاذب و سیستم اطفاء حریق جزو بایدهای این مراکز هستند.

کف های کاذب با فراهم کردن این فضا امکان محافظت از کابل ها و اتصالات را به خوبی فراهم می کنند و انجام تعمیر و نگهداری از تجهیزات اتاق های سرور و دیتاسنتر ها را ساده تر می کنند. فضای ایجاد شده به کمک کف های کاذب همچنین به خوبی میتواند جهت تهویه و پایین نگه داشتن دمای تجهیزات این اتاق ها مورد استفاده قرار گیرد.

کف کاذب آنتی استاتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

از دیگر خطراتی که کارمندان و تجهیزات اتاق های سرور و دیتاسنتر ها را تهدید می کند، تخلیه بار الکتریکی در این مراکز است. بعلاوه کوچکترین اشکال در سیم کشی و کابل کشی های موجود در این مراکز به راحتی می تواند موجب برق گرفتگی یا آتش سوزی در این مراکز شود. کف های کاذب فولادی آنتی استاتیک از تاسیسات ضروری ای هستند علاوه بر ایجاد فضای کافی برای مسیرسازی عبور کابل ها و سیم کشی های مورد نیاز بدلیل خاصیت آنتی استاتیکشان هرگونه ارتعاشات الکترومغناطیسی را به خوبی بازتاب می دهند.

کف های کاذب فولادی آنتی استاتیک علاوه بر مقاومت در برابر تشعشعات الکترومغناطیس، دارای خاصیت ضد حریق بوده و بارهای سنگین را به خوبی تحمل می کنند. در اتاق های سرور و کنترل که رک های سنگین وجود دارند حد تحمل فشار بار متمرکز و ضد ضربه و خش بودن برای کف های کاذب اهمیت زیادی دارد که این نوع از کف های کاذب به خوبی این مهم را میسر می کنند.

از دیگر ویژگی های کف کاذب فولادی آنتی استاتیک میتوان به قابل بازیافت بودن آنها، به صرفه بودن از لحاظ هزینه ای، طول عمر بالای آنها، قابلیت تنظیم در ارتفاع های مختلف، نصب آسان و دقت و همینطور تراز بسیار دقیق آنها اشاره کرد.

برای مشاوره کف های کاذب می توانید با متخصصان های فنّ در تماس باشید …

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *