کف کاذب فن دار چیست؟

کاربرد و مزایای کف کاذب فن دار

در بین استفاده های متنوع از کف های کاذب در اماکن مختلف، کف کاذب اتاق سرور و کنترل روم ها یکی از پرکاربردترین انواع کف کاذب هستند. هسته های پردازشی سازمان ها و مراکز مختلف بیش از هر چیز برای کارکرد صحیح و بدون اشکال نیازمند تجهیزات محفاظتی و نگهداری هستند. یکی از اصلی ترین خطراتی که اتاق های سرور را تهدید می کند دمای بالای سیستم های این مراکز است. چرا که مناسب ترین محیط برای تجهیزات این اتاق ها و عملکرد صحیح با حفظ طول عمر طبیعی آنها، محیطی با دمای ۱۸ درجه سانتی گراد است.
کف کاذب فن دار خصوصا برای کف کاذب اتاق های سرور طراحی شده و کاربرد موثری در این واحدها دارد. این نوع کف های کاذب به بهینه سازی فعالیت سیستم های سرمایشی مراکز داده و اتاق های سرور کمک می کنند.
این محصول در ابعاد استاندارد کف های کاذب تولید شده و بر روی پایه ها و استرینگر کف کاذب نصب می شوند. فن زیر تایل ها مسئولیت کمک به گردش هوای زیر و روی کف کاذب را برعهده دارد. به این صورت که هوای خنک ایجاد شده توسط سیستم های سرمایشی از طریق تایل های پانج شده ی زیر رک ها به آنها نفوذ کرده و فرآیند تعدیل دما را سریعتر می کند. باید توجه داشته باشید که این فن ها صرفا به جریان هوا کمک کرده و وظیفه ایجاد دمای پایین بر عهده سایر سیستم های سرمایشی است.

کف کاذب اتاق سرور

انوع مختلفی از کف کاذب فن دار، با تعداد فن های متفاوت وجود دارد که بسته به نیاز محیط می توانند مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال نمونه های چهار فن و تک فن از این کف کاذب موجود و قابل تهیه است. مچنین میزان مکش یا دمش کف کاذب فن دار در نمونه های مختلف متفاوت است. سنسورهای موجود در برخی از انواع کف کاذب فن دار فعالیت اتوماتیک فن ها را با توجه به دمای محیط کنترل می کند. این امر علاوه بر حفظ ذخایر انرژی، به متعادل ماندن دمای اتاق های سرور نیز کمک شایانی می کند. کنترل دستی این فن ها توسط اپراتور نیز امکان پذیر است.

انرژی مورد نیاز این نوع از کاف های کاذب نیز می تواند بطور مستقیم از برق شهر یا سیستم های پشتیبانی انرژی تامین شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *