نمونه کار کف کاذب فولادی با روکش PVC برای اتاق سرور

پروژه پژوهشگاه شیمی، نمونه کار های فنّ

عمده ترین سوالی که کارفرمایان و مشتریان بالقوه ی ما با آن روبرو هستند، انتخاب نوع کف یا سقف کاذب متناسب با نیاز مجموعه آنهاست. در نظر گرفتن پارامترهای مختلف برای رسیدن به انتخاب یک محصول کارآمد و با قیمت مناسب فرآیندی سخت و حرفه و هم تراز با اهمیت کیفیت اجرای آن است. به همین منظور در این مجموعه از مقالات قصد داریم تا شما را با چند مورد از نمونه کار کف کاذب فولادی با روکش PVC برای اتاق سرور از شرکت فنی مهندسی های فنّ ، علت انتخاب آنها، و همچنین مزایای این انتخاب ها آشنا کنیم.

طی چندین سال کار در حوزه ی سقف کاذب، کف کاذب و تجهیزات، شرکت های فنّ به مجموعه ای با افراد متخصص تبدیل شده است. یکی از نمونه کارهای موفق این مجموعه در زمینه کف کاذب فولادی با روکش PVC، در سال ۱۳۸۵ رقم خورد.
در این پروژه، پژوهشگاه شیمی کارفرمای طرح بود و در نظر داشت تا اتاق سرور و تجهیزات مجموعه ی خود را مجهز به کف کاذب نماید. کارفرمای طرح با اعتماد به تخصص مجریان شرکت های فنّ پروسه نیازسنجی، انتخاب و گزینش و اجرای تجهیزات مناسب را به ما سپرد. مهندس مشاور این پروژه نیز با توجه به شرایط این طرح “کف کاذب فولادی با روکش PVC” را برای آن انتخاب و اجرا نمود.
نمونه کار 1

ویژگی های کف کاذب فولادی با روکش PVC:

کف کاذب فولادی مزایای بسیاری داشته که آن را به گزینه ای پر رنگ در بین موارد انتخابی مجریان کف کاذب تبدیل می کند. از جمله اینکه این نوع کف کاذب دارای وزن نسبتا بیشتری نسبت به موارد مشابه خود است. این تفاوت وزن باعث می شود تا افراد هنگام عبور از روی این کف، احساس ثبات بیشتری را تجربه کنند. کف های کاذب فولادی در دو مدل توپُر و توخالی تهیه می شود که از لحاظ قدرت و وزن تفاوت دارند و طبیعتا هرکدام به تناسب، استفاده های خاص خود را نیز دارند.
پنل های کف کاذب فولادی در ابعاد ۶۰ در ۶۰ سانتی متر تولید می شود. این تایل ها متشکل از دو ورق رویی و زیرین هستند که تفاوت ناچیزی نیز در ضخامت این دو رویه وجود دارد. زیرسازی های کف کاذب فولادی با روکش PVC توسط متخصصان های فن با حداکثر دقت و بدون اتصالات پیچی نصب شده و با استفاده از لاستیک های بخصوص صداگیری می شوند.

روکش PVC کف کاذب فولادی:

کفپوش های پی وی سی (PVC) از نوعی پلاستیک هستند که بخوبی جایگاه خود را در صنعت ساختمان پیدا کرده و موارد استفاده متعددی را دارا هستند. PVC محصولی ارزان قیمت بوده و به راحتی سرهم بندی میشود. عمر مفید بالایی دارد، قیمت آن مناسب است و از همه مهمتر بدلیل خاصیت آنتی استاتیک برای کف کاذب اتاق سرور گزینه ای مناسب تلقی می شود. این محصول به مرور جایگزین قدرتمندی برای مصالحی مثل چوب، سیمان و غیره شده است.

سایر موارد استفاده از کف کاذب فولادی با روکش PVC

همانطور که گفتیم روکش PVC را می توان در کف های کاذب فولادی، آلومینیومی و یا حتی سنگی استفاده نمود. بجز استفاده در اتاق های سرور و تجهیزات، از مهمترین موارد دیگر استفاده ی این نوع کفپوش در سالن های مواد شیمیایی، آزمایشگاههای شیمی و بهداشتی، کارخانه هاست. بعلاوه بدلیل ضدآب بودن این نوع کفپوش می توان آن را به منظور انتقال آب های سطحی در اماکن عمومی ورزشی و استخرها استفاده نمود.

 

این نمونه کار، با وجود اینکه از نمونه کار های اولیه ی فعالیت شرکت های فن بود، اما به پروژه ای بسیار موفق و نتیجه بخش تبدیل شد که موجبات معرفی ما به سایر مجموعه ها و شرکت ها برای اجرای تاسیسات مختلف را بیش از پیش فراهم کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *