نمونه کار کف کاذب اتاق کنترل

کف کاذب برای اتاق های کنترل

در ادامه ی معرفی نمونه کارهای موفق شرکت مهندسی های فنّ، این بار به معرفی یکی از پروژه هایی که برای اتاق کنترل پیاده سازی و اجرا شده بود می پردازیم.

اتاق های کنترل یکی از مهمترین قسمت ها در هر سازمان و مرکز هستند. این واحدها که وظیفه ی مانیتورینگ و کنترل تجهیزات و تاسیسات حساس سازمان ها را برعهده دارند خود بایستی از امنیت بالایی برخوردار باشند و از اصول و استانداردهایی در نظر گرفته شده برای این مراکز پیروی کنند.
پیش از اینکه دست به انتخاب کف کاذب برای اتاق کنترل بزنیم بهتر است با استاندارهای لازم برای این اتاق ها آشنا شویم.

اتاق کنترل

استانداردهای اتاق های کنترل

دما : قابل تنظیم بودن دمای اتاق های کنترل بسیار با اهمیت است. بالا بودن دمای این مراکز علاوه بر اینکه بر روی دستگاهها، تجهیزات و مانیتورهای این مراکز تاثیر منفی می گذارد؛ بر روی کارکنان این واحدها و بازدهی آنان نیز تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.

نمایشگرها : استفاده از نمایشگرهای استاندارد با متون خوانا و شفاف نیز یکی از ملزومات اتاق های کنترل است. این مراکز عموما مملو از مانیتورهای مختلف برای نظارت هستند و در نتیجه نیازمند کابل کشی و سیم کشی های فراوانند. کف کاذب کمک می کند تا نصب و جاگذاری این مانیتورها هم با نظم بیشتری انجام شود و هم اینکه ترس از شلوغی مراکز مانع از استفاده ی کافی از این تجهیزات نشود.

سطوح اتاق کنترل : نکته دیگری که در رابطه با اتاق های کنترل وجود دارد سطوح کف، دیوارها و سقف اینمراکز است. این سطوح نبایستی بازتاب کننده نور باشند و بعلاوه باید در برابر الکتریسیته ساکن مقاوم باشند. در این رابطه نیز انتخاب روکش مناسب برای کف کاذب می تواند در بالا رفتن سطح استانداردهای این مراکز موثر باشد.
هرچند استانداردهای دیگری نیز برای این مراکز وجود دارد که با اهمیت است اما به ذکر همین موارد که مرتبط با تخصص ما بود بسنده می کنیم.

نمونه کار شرکت مهندسی های فن

مشاوره و اجر برای نمونه کار کف کاذب اتاق کنترل شرکت پلیمر کرمانشاه در سال ۱۳۸۹، برگ دیگری از تجارب موفق شرکت مهندسی های فنّ است. با وجود اینکه این پروژه با قصد توسعه ی کف کاذب قبلی مجموعه بود اما کارفرمایان این پروژه باز هم از مشاوره ی مهندسین ما استفاده کرده تا به انتخابی صحیح و تمامی جوانب کارآمد برسند.

مهندسین مشاور پروژه در انتخاب کف کاذب آلومینیومی برای اتاق کنترل این مجموعه به توافق رسیدند.در ادامه برخی از ویژگی های کف کاذب آلومینیومی را با هم مرور میکنیم.

 

ویژگی های کف کاذب آلومینیومی

این نوع از انواع کف کاذب آلومینیومی یکی از پرکاربردترین کف های کاذباست.کف کاذب آلومینیومی به روش دایکست تولید می شوند که در آن تراکم محصول بسیار بالا خواهد بود و موجب مقاومت بسیار خوب آن می شود.

از دیگر ویژگی های خوب کف کاذب آلومینیومی مقاومت در برابر رطوبت و قابلیت استفاده از انواع روکش برای آن است. بعلاوه وزن کم و خاصیت آنتی استاتیک این محصول آن را به گزینه ای مناسب برای اتاق های سرور و کنترل تبدیل کرده است.

به طور معمول برای این محصول می توان از روکش های PVC ، موکت، وینیل، وینفلکس و غیره متناسب با نوع نیاز استفاده کرد. اما در نهایت باید بگوییم که با تمام این ویژگی ها، کف کاذب آلومینیومی نسبت به سایر انواع کف کاذب قیمت بالاتری دارد و چندان مقرون به صرفه نمی باشد.

 

شما نیز می توانید برای دریافت مشاوره از متخصصان های فن و بازدید از محل با ما در تماس باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *