اگر با سیستم کف کاذب آشنایی خوبی داشته باشید و بخواهید از این سیستم در ساختمانهای مسکونی استفاده کنید مسلماً قدری نگران سلیقه مشتری خود خواهید بود . چون با وجود ساختمانهایی که بر شکل ظاهری آنها توجه بیشتری شده است و برای تأسیسات مکانیکی و برقی و آسایش ساکنان هنگام بهره برداری دقت کمتری انجام گرفته شده است به نظر میرسد راه حل های کمتری در اختیار دارید . استفاده از سنگ های مرمر و سنگهای گرانیت که بعضاً ظاهری برّاق دارند و در نگاه اول انسان را مجذوب خود می کنند باعث شده تا میل عمومی به استفاده از این نوع سنگ ها در کف اتاقها بیشتر شود .

کف کاذب سنگی

در مقابل به نظر می رسد استفاده از کفپوش های وینیلی یا HPL و یا ….. در منازل مسکونی و یا بعضی از اماکن اداری مناسب نباشد . پس باید به فکر چاره بود . برای این منظور ما می خواهیم سیستم کف کاذب سنگی را به شما پیشنهاد دهیم . در این نوع از کف کاذب به جای تایل های فولادی یا آلومینیومی از سنگ های مصنوعی یا طبیعی مثل گرانیت یا مرمر استفاده می شود . البته نمونه سرامیکی آن نیز موجود است که بر روی هسته ای از چوب چسبانده می شود . با استفاده از کف کاذب سنگی می توان ظاهر سنگ را در محیط خانه یا اداره تجربه کرد .

البته مزایای سیستم کف کاذب سنگی فقط به ظاهر زیبای آن ختم نمیشود . شما می توانید تأسیسات آب گرم و آب سرد ، لوله کشی شوفاژها تأسیسات فاضلاب ها و کلیه سیم کشی های تلفنی و برخی سیم کشی های برقی و آنتنها را بصورت روکار ولی خارج از دید انجام دهید !!! بصورتی که این تأسیسات روی کف بتنی انجام گیرد ولی تمامی این تأسیسات در زیر کف کاذب قرار می گیرند و در دید نخواهد بود . ولی هر لحظه که اراده کنید میتوانید ظرف چند ثانیه به آنها دسترسی داشته باشید ( البته بدون هزینه ) ، بعلاوه استفاده از سیستم کف کاذب سنگی در کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه کاهش وزن کل ساختمان نیز تأثیر گذار خواهد بود . چون با استفاده از سیستم کف کاذب دیگر هیچ نیازی به استفاده از پوکه معدنی برای تصحیح سطح اتاق را نخواهید داشت .

کف کاذب سنگی

استفاده از سیستم کف کاذب به شما این امکان را خواهد داد که حتی در صورت بروز اشتباهات فنّی برای مسطح در آوردن کف طبقات و یا وجود افتادگی در بتن بدلیل عدم اجرای صحیح بتوانید سطح تمام شده کار را کاملاً مسطح در آورید . این کار با درست رگلاژ کردن پایه ها امکان پذیر خواهد بود و دیگر به پوکه معدنی و یا هیچگونه ملاتی نیاز نخواهد بود . به این ترتیب با کم کردن وزن بارهای مرده این مصالح می توان ساختمانی به مراتب اقتصادی تر و کم هزینه تر احداث کنید که حتی هزینه های نگهداری و هزینه های جاری آن نیز نسبت به روش های سنتی به مقدار قابل توجهی با صرفه تر خواهد بود .
بخش فنّی شرکت مهندسی ( ( های فنّ ))