آن‌چه در دوام و کارایی یک کف کاذب آلومینیومی حائز اهمیت است، مصالح به کار رفته در آن می‌باشد. لذا شرکت های‌‌فن برای بخش‌های مختلف کار خود از مصالحی استفاده می‌کند که ویژگی‌های آنان در ادامه عنوان شده‌است.

مشخصات فیزیکی مصالح به‌ کاررفته در کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی

کف های کاذب آلومینیومی به ۳ دسته اصلی تایل، پایه و استرینگر تقسیم میشوند که با توجه به تفاوتی هایی در تولید و نصب قیمت کف کاذب میتواند متفاوت باشد. مشخصات فیزیکی هریک را با هم بررسی میکنیم:

کف کاذب آلومینیومی تایل(کاشی‌ها)

تایل‌ها در این محصول، از آلیاژ آلومینیوم بوده و به‌طریقه ریخـته گری تحـت دایکاسـت ساخـته می‌شوند. این محصول که دارای ابعاد ۶۰۰ × ۶۰۰ × ۳۶ میلی‌متر می‌باشد، در قسمت بالایی کاملاً صاف و در قسمت پایینی فرم دار است. این شکل فرم‌دار به این منظور است تا مقاومت آن را بالا برد. تایل همراه با کف‌پوش آنتی استاتیک بوده و به علاوه، دارای زهواری است که به دور تایل قرار می‌گیرد.

کف کاذب آلومینیومی پـایـه

پایه‌ها در انواع کف کاذب آلومینیومی دارای انواع مختلفی بوده و بر اساس ارتفاعی که دارند، نوع مصالح به‌کاررفته در آن‌ها متفاوت است. بدین ترتیب که نشیمن و ساقه پایه‌های با ارتفاع‌های کم، یکپارچه ریخته گری شده و در پایه‌هایی با ارتفاع‌ بلند، نشیمن و ساقه به ترتیب از آلیاژ آلومینیوم و لوله فولادی گالوانیزه ساخته می‌شوند. کلاهک تمام پایه‌ها از آلیاژ آلومینیوم تشکیل شده است و همگی قابلیت رگلاژ ۲.۵± سانتی‌متر را دارند.  ارتفاع پایه‌ها بین ۱۰-۱۵۰ سانتی‌متر متغیر است.

کف کاذب آلومینیومی استرینگر

این بخش متشکل از قوطی ۳۰ × ۳۰ میلی‌متر گالوانیزه یا آلومینیومی می‌باشد.

مقـاومـت بارگذاری در کف کاذب آلومینیومی

 بار متمرکز برای سطح D = 10 cm ۶۵۰ Kgf
بار گسترده  ۴۰۰۰ Kgf/m2
بار محوری فشاری پایه ۳۵۰۰ Kgf
وزن واحد سطح برای ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر ۳۰ کیلوگرم

 

سـایر مزایای کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی

۱- از آن‌جایی که کف کاذب آلومینیومی از فلز ساخته میشود، مقاومت آن در برابر آتـش سوزی بسیار بالا می‌باشد.

۲- با در نظر داشتن این‌ ویژگی که مواد اولیه این نوع کف کاذب از آلیاژ آلومینیوم است , بنابراین احتمال اکسیده شدن آن در مناطق مرطوب بسیار بسیار پایین است .

۳- مقاومت آن در مقابل نیروهای استاتیکی و دینامیکی بسیار بالا است .

۴- زیر سازی ( سازه ) آن پس از نصب پایه ها و استرینگرها و به خاطر طراحی منـحصر به فـردی که دارد، شبکه به هم پیوسته پایدارتر و محکمتری را تشکیل میدهند. این در حالی است که این کار بـدون استفاده از پیچ و مهره انجام گرفته و همه ی قطعات به سهولت قابل سوار و پیاده شدن هستند.

آن‌چه کف کاذب آلومینیومی شرکت های فنّ را متمایز می‌کند

۱ ـ جنس پوشش تایل، مقاوم در برابر سایش و فرورفتگی است.
۲ ـ پوشش تایل هرگز از روی تایل کنده نمیشود.
۳ ـ زهوار دور تایل یک تکه ( بدون درز ) است.
۴ ـ یک‌نواخت و دقیق بودن اندازه تایل ها در کف کاذب آلومینیومی های‌فن باعث می‌شود که پس از نصب، درزی بین تایلها وجود نداشته باشد.
۵ ـ هنگام بهره برداری، بدون هیچ‌گونه لرزش و حرکت افقی، و در عین حال به راحتی قابل جابجا شدن است.
۶ ـ امکان اتصال کوتاه بین تمام قطعات فلزی سیستم کف کاذب، با اتصال به زمین (Earth) فراهم شده‌است.
۷ ـ داشتن کیفیت برتر از خصوصیات محصولات این شرکت است .

 

 

 

بخش فنّی شرکت مهندسی ( ( های فنّ ))