قیمت کف کاذب

محاسبه قیمت کف کاذب امری تخصصی است و نیازمند داشتن پاره ای اطلاعات در رابطه با صنعت کف کاذب و همچنین محل اجرای کف کاذب می باشد. معمولاً به غیر از کیفیت کالا ، سابقه شرکت سازنده ، و سرویس دهی خدمات پس از فروش و … قیمت کالا نیز نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری خریدار دارد؛ مخصوصاً اگر چند برند معتبر از همان کالا را بفروشند.

مقوله ی قیمت و تأثیر گذاری آن آنقدر همه گیر شده است که در اکثر ادارات یا شرکت های دولتی مأمورین خرید و کارپردازان صرفاً قیمت محصول را مد نظر قرار داده و هیچ توجهی به مشخصات فنّی ارائه شده از طرف فروشنده و میزان کارایی و بازدهی محصول نمی کنند که اکثراً باعث بروز خسارات جبران ناپذیر و بعضاً باعث تحمیل هزینه های بسیار زیاد به ادارات متبوعه خود می شوند.

بیشترین درخواست ها از مجموعه های فنّ دریافت قیمت کف کاذب اتاق سرور و قیمت کف کاذب آلومینیومی است که با جزئیات دقیق برای مشتریان عزیز محاسبه میشود.

کف کاذب نیز از آن دسته محصولاتی است که بدلیل تنوع محصول ، تکنولوژی تولید ، و مواد و مصالح بکار رفته در آن دارای بازه ی قیمتی بسیار وسیعی می باشد و همین امر باعث می شود تا کسانیکه با سیستم کف کاذب و بحث های فنّی آن آشنایی خوبی ندارند در زمان خرید انتخاب درستی نتوانند انجام دهند.

محاسبه قیمت کف کاذب

جهت خرید کف کاذب میبایست به چند آیتم اساسی و کلیدی که بر قیمت کف کاذب تاثیرگذار هستند توجه نمود تا بتوان درست انتخاب نموده و مناسب ترین محصول را خریداری کرد .

کاربری کف کاذب

منظور از کاربری کف کاذب این است که ابتدا باید بدانیم کف کاذب به چه منظوری و در چه محیطی استفاده خواهد شد ؟! بعنوان مثال آیا کف کاذب برای اتاق کنترل استفاده میشود و یا کف کاذب مخصوص اتاق سرور است ؟ آیا کف کاذب در اتاق کامپیوتر با تردد زیاد استفاده می شود و یا در اتاق برق نیروگاه با تردد کم؟ در نتیجه کاربرد میتواند تاثیر مستقیم بر قیمت گذاری کف کاذب داشته باشد.

جنس کف کاذب

منظور از جنس کف کاذب نوع متریال ( مصالح ) مورد استفاده برای تهیه آن است. با مشخص شدن کاربری کف کاذب اکنون باید بهترین نوع جنس کف کاذب را برای آن کاربری انتخاب کرد. کف کاذب فولادی ، کف کاذب آلومینیومی ، کف کاذب سنگی ، کف کاذب چوبی ، کف کاذب سولفات کلسیوم و… انواع متداول کف های کاذب هستند که هرکدام تعرفه قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

ارتفاع کف کاذب

ارتفاع کف کاذب را مقدار و حجم منصوبات زیر کف کاذب تعیین میکند . با مشخص شدن ارتفاع تمام شده ی کف کاذب می توان محاسبات مربوط به آماده سازی زیر سازی را انجام داد. پروسه آماده سازی و زیرسازی مستقیما با نیروی انسانی متخصص و متریال به کار رفته در ارتباط است که میتواند بر هزینه نصب کف کاذب تاثیرگذار باشد.

میزان و نوع بار وارده

در این قسمت با درنظر گرفتن نوع کاربری کف کاذب و همچنین با توجه به طراحی پروژه میزان بارهای وارده به کف کاذب محاسبه و مشخص می شود . بدین ترتیب نوع کلاس کف کاذب مشخص می گردد .

نوع کفپوش کف کاذب

سطح بالایی کف کاذب توسط کفپوش ها پوشش داده می شوند . مهمترین اولویت در تعیین نوع کفپوش خواص فیزیکی آن باشد که در این مورد نیز با توجه به محل کاربری و میزان اهمیت اتاقی که پروژه کف کاذب در آنجا اجرا شده است و پارامترهایی که در مهندسی طراحی آن صورت گرفته است مشخص می گردد . بعد از اینکه نوع کفپوش مشخص شد به سلیقه مشتری و روان شناسی محیط کار رنگ کفپوش نیز انتخاب می گردد . کفپوش ها از نظر متریال به دو نوع PVC و HPL تقسیم می شوند و از نظر فیزیکی نیز به سه نوع معمولی ، آنتی استاتیک و کنداکتیو طبقهبندی می شوند .

محل اجرای کف کاذب

همیشه گفته می شود که ایران کشور چهار فصل است و هر منطقه اقلیم مخصوص خود را دارد و میانگین دمای هوا ، رطوبط هوا و … در هر قسمت از کشور متفاوت است . بدین ترتیب همیشه باید شرایط آب و هوایی محل اجرای کف کاذب را در طراحی و انتخاب نوع آن در نظر داشت تا تمهیدات لازم برای آماده سازی زیرسازی متناسب با محل پروژه لحاظ شده باشد .

3 responses to “قیمت کف کاذب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *