قیمت کف کاذب

محاسبه قیمت کف کاذب امری تخصصی است و نیازمند داشتن پاره ای اطلاعات در رابطه با صنعت کف کاذب و همچنین محل اجرای کف کاذب می باشد. معمولاً به غیر از کیفیت کالا ، سابقه شرکت سازنده ، و سرویس دهی خدمات پس از فروش و … قیمت کالا نیز نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری خریدار دارد؛ مخصوصاً اگر چند برند معتبر از همان کالا را بفروشند.

مقوله ی قیمت و تأثیر گذاری آن آنقدر همه گیر شده است که در اکثر ادارات یا شرکت های دولتی مأمورین خرید و کارپردازان صرفاً قیمت محصول را مد نظر قرار داده و هیچ توجهی به مشخصات فنّی ارائه شده از طرف فروشنده و میزان کارایی و بازدهی محصول نمی کنند که اکثراً باعث بروز خسارات جبران ناپذیر و بعضاً باعث تحمیل هزینه های بسیار زیاد به ادارات متبوعه خود می شوند.

بیشترین درخواست ها از مجموعه های فنّ دریافت قیمت کف کاذب اتاق سرور و قیمت کف کاذب آلومینیومی است که با جزئیات دقیق برای مشتریان عزیز محاسبه میشود.

کف کاذب نیز از آن دسته محصولاتی است که بدلیل تنوع محصول ، تکنولوژی تولید ، و مواد و مصالح بکار رفته در آن دارای بازه ی قیمتی بسیار وسیعی می باشد و همین امر باعث می شود تا کسانیکه با سیستم کف کاذب و بحث های فنّی آن آشنایی خوبی ندارند در زمان خرید انتخاب درستی نتوانند انجام دهند.

محاسبه قیمت کف کاذب

جهت خرید کف کاذب میبایست به چند آیتم اساسی و کلیدی که بر قیمت کف کاذب تاثیرگذار هستند توجه نمود تا بتوان درست انتخاب نموده و مناسب ترین محصول را خریداری کرد .

کاربری کف کاذب

منظور از کاربری کف کاذب این است که ابتدا باید بدانیم کف کاذب به چه منظوری و در چه محیطی استفاده خواهد شد ؟! بعنوان مثال آیا کف کاذب برای اتاق کنترل استفاده میشود و یا کف کاذب مخصوص اتاق سرور است ؟ آیا کف کاذب در اتاق کامپیوتر با تردد زیاد استفاده می شود و یا در اتاق برق نیروگاه با تردد کم؟ در نتیجه کاربرد میتواند تاثیر مستقیم بر قیمت گذاری کف کاذب داشته باشد.

جنس کف کاذب

منظور از جنس کف کاذب نوع متریال ( مصالح ) مورد استفاده برای تهیه آن است. با مشخص شدن کاربری کف کاذب اکنون باید بهترین نوع جنس کف کاذب را برای آن کاربری انتخاب کرد. کف کاذب فولادی ، کف کاذب آلومینیومی ، کف کاذب سنگی ، کف کاذب چوبی ، کف کاذب سولفات کلسیوم و… انواع متداول کف های کاذب هستند که هرکدام تعرفه قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

ارتفاع کف کاذب

ارتفاع کف کاذب را مقدار و حجم منصوبات زیر کف کاذب تعیین میکند . با مشخص شدن ارتفاع تمام شده ی کف کاذب می توان محاسبات مربوط به آماده سازی زیر سازی را انجام داد. پروسه آماده سازی و زیرسازی مستقیما با نیروی انسانی متخصص و متریال به کار رفته در ارتباط است که میتواند بر هزینه نصب کف کاذب تاثیرگذار باشد.

میزان و نوع بار وارده

در این قسمت با درنظر گرفتن نوع کاربری کف کاذب و همچنین با توجه به طراحی پروژه میزان بارهای وارده به کف کاذب محاسبه و مشخص می شود . بدین ترتیب نوع کلاس کف کاذب مشخص می گردد .

نوع کفپوش کف کاذب

سطح بالایی کف کاذب توسط کفپوش ها پوشش داده می شوند . مهمترین اولویت در تعیین نوع کفپوش خواص فیزیکی آن باشد که در این مورد نیز با توجه به محل کاربری و میزان اهمیت اتاقی که پروژه کف کاذب در آنجا اجرا شده است و پارامترهایی که در مهندسی طراحی آن صورت گرفته است مشخص می گردد . بعد از اینکه نوع کفپوش مشخص شد به سلیقه مشتری و روان شناسی محیط کار رنگ کفپوش نیز انتخاب می گردد . کفپوش ها از نظر متریال به دو نوع PVC و HPL تقسیم می شوند و از نظر فیزیکی نیز به سه نوع معمولی ، آنتی استاتیک و کنداکتیو طبقهبندی می شوند .

محل اجرای کف کاذب

همیشه گفته می شود که ایران کشور چهار فصل است و هر منطقه اقلیم مخصوص خود را دارد و میانگین دمای هوا ، رطوبط هوا و … در هر قسمت از کشور متفاوت است . بدین ترتیب همیشه باید شرایط آب و هوایی محل اجرای کف کاذب را در طراحی و انتخاب نوع آن در نظر داشت تا تمهیدات لازم برای آماده سازی زیرسازی متناسب با محل پروژه لحاظ شده باشد .

7 responses to “قیمت کف کاذب

  1. سلام.
   بله. قیمت کف کاذب و خدمات نصب کف کاذب بصورت جداگانه محاسبه میشوند.
   این شرکت فقط کف کاذب با برند “های فنّ” را نصب و اجرا میکند.

 1. سلام من یه اتاق دارم که میخام حدود پانزده تا بیست سانت کفش را بیارم بالا اتاق ۱۲متره حالا برا یه کف کاذب خوب چقدر باید هزینه کنم ممنون

  1. دوست عزیز سلام.
   با استفاده از انواع کف کاذب شما قادرید این کار را انجام دهید.
   جهت اطلاع از قیمت کف کاذب و مشاوره با بخش فروش این شرکت تماس بگیرید.
   موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *