عوامل موثر بر قیمت کف کاذب اتاق سرور

یکی از معیارهایی که برای خریداران کف کاذب به معیاری با اهمیت برای خرید تبدیل شده قیمت کف کاذب است. اگرچه در نظر گرفتن این معیار برای انتخاب این محصول، به تنهایی ناصحیح بوده و قطعا نتایج نامناسبی برای آنها به دنبال دارد. کف کاذب را نمی توان هرسال با تغییر دکوراسیون محیط تغییر داد، در نتیجه انتخاب و خرید حساب شده ی کف کاذب امری ضروری ست. در این مقاله به عوامل موثر بر قیمت کف کاذب اتاق سرور می پردازیم.

کف کاذب محصولی با طیف انتخاب بسیار وسیع و متنوع است. یعنی ترکیب مواد و قطعات کف کاذب موجب شده تا انتخاب این محصول برای افرادی که در این زمینه تخصص ندارند دشوار باشد.

یکی از رایج ترین، کارآمدترین و احتمالا استفاده های اولیه از کف کاذب، کف کاذب برای اتاق سرور بوده است. اتاق های سرور مکان هایی پر اهمیت در تمامی مراکز و سازمان ها هستند. کف کاذب نیازهایی از این اتاق ها را رفع می کند که به جرات می توان گفت هیچ جایگزینی برای آن نیست.

وظایف کف کاذب در اتاق های سرور

کف کاذب نیازهایی اساسی را در اتاق های سرور برطرف می کند. مهمترین این نیازها شامل :

توزیع وزن رک ها:

اتاق های سرور معمولا با توجه به اندازه ها و کاربردهایشان تعداد قابل توجهی رک در آنها وجود دارد. رک ها شامل هاب و دستگاه های سنگین هستند و با توجه به وزن خود قفسه ها وزن سنگین تری نیز پیدا می کنند. کف کاذب بایستی بتواند وزن این رک ها را تحمل کرده و علاوه بر تحمل بار گسترده، تحمل بار نقطه ای بالایی نیز داشته باشد.

ساماندهی کابل ها و سیم ها:

این استفاده نیز معمول ترین استفاده از کف کاذب است. مدیریت کامل توزیع کابل کشی های برق به کمک کف کاذب بسیار ساده تر خواهد بود. فضای مناسب، در دسترس و در عین حال دست‌وپاگیر نشدن کابل کشی ها، کف کاذب را برای مدیریت توزیع برق محبوبتر کرده است.

سیستم توزیع جریان هوا:

وجود دستگاه های الکترونیکی متعدد در اتاق های سرور دمای این مکان ها را بسیار بالا می برد. عملکرد مناسب اتاق های سرور در دمای ۱۸ درجه سانتی گراد است. در نتیجه از کف کاذب انتظار می رود تا با توزیع مناسب جریان هوا به تنظیم دمای این اتاق ها کمک نماید.

حفظ امنیت کارکنان:

هرساله به دلایل عدم رعایت نکات ایمنی در محیط های کاری، تعداد زیادی از افراد جان خود را از دست می دهند. اتاق های سرور به دلیل وجود سیم کشی های فراوان نیازمند راهکاری برای محافظت افراد در تعامل با این محیط هستند. کف کاذب برای اتاق سرور ساده ترین، موثرترین و شاید تنها راهکار است.

قیمت کف کاذب اتاق سرور

قیمت کف کاذب اتاق سرور

حال که با وظایف کف کاذب اتاق سرور آشنا شدیم می توانیم عوامل موثر بر قیمت کف کاذب اتاق سرور را نیز شناسایی کنیم.

جنس کف کاذب :

اولین وظیفه ی کف کاذب اتاق سرور توزیع بار وارده و تحمل فشار سنگینی رک ها بود. جنس کف کاذب در این زمینه نقشی اساسی دارد. کف های کاذب فولادی و آلومینیومی از لحاظ تحمل بار متفاوت و از طرفی از لحاظ خاصیت الکترواستاتیکی با یکدیگر متفاوتند. با توجه به فشار بار در اتاق سرور، از یک از این دو نوع کف کاذب با روکش های آنتی‌استاتیک مختلف استفاده میشود. . شدیدا توصیه می شود که این امر مهم را به متخصصان این حوزه واگذار کنید تا با در نظر گرفتن تمامی پارامتر های مربوطه در این باره تصمیم گیری انجام شود.

ارتفاع کف کاذب:

منصوبات زیر کف های کاذب تعیین کننده ی قیمت کف کاذب اتاق سرور هستند. تفاوت ارتفاع کف کاذب مستقیما بر روی مقوله ی زیرسازی اثر می گذارد. بعلاوه زیرسازی نیازمند نیروی انسانی و مواد مختلفی ست که با تغییر ارتفاع نصب کف کاذب این زیرسازی نیز تغییر کرده و بر روی قیمت کف کاذب اتاق سرور اثر می گذارد.

نوع کفپوش کف کاذب اتاق سرور:

برای اتاق های سرور، خاصیت فیزیکی کفپوش های کف کاذب اهمیت بالایی دارد. چرا که این قسمت مستقیما با افراد عبوری در تماس بوده و ایمنی آنها را در این رابطه تضمین می کند. استفاده از کفپوش آنتی‌استاتیک این خطرات و خطر آتش سوزی را کاهش می‌دهد و بر روی قیمت کف کاذب اتاق سرور اثرگذار است.
میزان و نوع بار وارده بر کف کاذب:

همانطور که گفتیم فشار بار متمرکز و گسترده با استفاده های مختلف از کف کاذب تغییر می کند. با توجه به چینش رک ها در اتاق های سرور، میزان و نوع این بار نیز تغییر کرده و انتخاب کف کاذب را به این عامل وابسته می کند. و در نهایت، این پارامتر به یکی از پارامترهای موثر بر قیمت کف کاذب اتاق سرور تبدیل می شود.

 

دقت کنید که موارد یاد شده در این مقاله، یک نگاه کلی درباره قیمت کف کاذب اتاق سرور به شما می دهد. پارامترهای مختلف دیگری نیز درباره انتخاب کف کاذب اتاق سرور وجود دارند که در جلسه مشاوره هنگام بازدید از محیط، کارشناسان به شما گوشزد خواهند کرد و در قیمت این محصول اثرگذار خواهند بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *