انواع کف کاذب فولادی

آیا میدانید : چند نوع کف کاذب فولادی تولید می شود که از نظر ظاهر کاملاً مشابه هم هستند ؟

در حال حاضر انواع کف کاذب فولادی از مرغوب ترین انواع کف کاذب است که در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد .
کف کاذب فولادی بدلیل مزایای زیادی که نسبت به سایر انواع این محصول دارد از مقبولیت خوبی برخوردار است . همین امر باعث شده تا بسیاری از مصرف کنندگان بدون در نظر گرفتن شرایط خاص پروژه صرفاً دنبال کف کاذب فولادی باشند .
متأسفانه نگاه ساده انگارانه بعضی از پیمانکاران باعث شده است که کیفیت کالا را نادیده گرفته و صرفاً قیمت تمام شده ملاک انتخابشان باشد .

تایل های فولادی از به هم پیوستن دو ورق تشکیل می شوند که ورق فوقانی تخت می باشد تا سطح تمام شده کاملاً صاف بدست آید و ورق تحتانی بدلیل استحکام بخشیدن بیشتر به تایل کف کاذب فرم داده شده است . فضای خالی بین این دو ورق توسط ماده کامپوزیت خاصی که اصطلاحاّ سیمان سبک نامیده می شود ، پر می شود.

اگر تایل فولادی را برش دهیم مقطع آن بصورت تصویر زیر دیده خواهد شد :برش تایل فولادی

اخیراً برخی از شرکت ها بدلیل پایین آوردن قیمت تمام شده ی کف کاذب ، فضای خالی بین دو ورق تایل کف کاذب را پر نمی کنند . بدین ترتیب قیمت فروش آن ارزانتر میشود اما در ظاهر هیچ چیز تغییر نکرده و مشتری باز هم این محصول را با نام کف کاذب فولادی می شناسد .

بنابراین می توان گفت که کف های کاذب فولادی به دو دسته عمده تقسیم شده اند :

۱ – کف کاذب فولادی تو پر
۲ – کف کاذب فولادی توخالی

محاسن کف کاذب فولادی توخالی از دیدگاه تولید کننده عبارتند از :

۱ – وزن کم در هنگام حمل و نقل .
۲ – قیمت تمام شده کمتر بدلیل استفاده از مواد کمتر .

معایب کف کاذب فولادی توخالی عبارتند از :

۱ – بخاطر خالی بودن فضای بین ورق های فوقانی و تحتانی ، هنگام راه رفتن روی کف کاذب ، صدای زیادی ایجاد میشود ، و شما احساس راحتی نمی کنید .
۲ – فضای بین دو ورق آهنـی ، به راحتـی اکسیده خواهد شد . بدین ترتیب اجزای اصلـی تایل ، تضعیـف شـده و مقاومت خود را از دست خواهد داد .
۳ – در تایل تو خالی ، در لبه هـای بـرش خـورده ، بخاطر تضعیف پلهای مقاومتی ، لبه مربوطـه ، مقاومت خـود را از دسـت داده و خیلی زود کج میشود .
۴ – در تایل تو خالی ، چون ورق رویـه نـازک و زیر آن خالـی است ، در اثر بار روزانه مثل : وزن انسان و …….. به مرور زمان در فاصله بین دو تکـیه گاه ، این ورق گـود افتاده ، در نتیجـه سطـح ناصافـی بوجود خواهد آمد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *